Bağışıklığın beslenme yoluyla güçlendirilmesi

WALTHAM™ Evcil Hayvan Beslenmesi Merkezi'ndeki araştırmacılar, özel besin maddelerinin köpeğin tıbbi ve fiziksel sorunlara karşı olan bağışıklığını nasıl güçlendirdiği konusunda büyük çalışmalar yapmıştır. 

Yavru ve yaşlı köpekler için ek koruma

WALTHAM™ Merkezi'nde yapılan araştırmalar, yavru köpeklere ek antioksidanlar verilerek beslendiklerinde bağışıklık sistemlerinin daha güçlü ve daha sağlıklı olduğunu göstermiştir. Antioksidanlar, yaşlılıkla ilişkili hastalıklardan korunmaya yardımcı olmaları dolayısıyla yaşlı köpekler için de yararlıdır. Bu nedenle yavru ve yaşlı köpek mamalarımız, daha fazlasına ihtiyaç duyduklarında onlara bu korumayı sağlamak için artık daha yüksek düzeylerde antioksidan içeriyor.

Böbrek sorunlarının azaltılması 

Böbrek sorunları özellikle yaşlı köpeklerde oldukça yaygındır. WALTHAM™ Merkezi'ndeki araştırmacılar, beslenme yoluyla alınan fosfor düzeylerini kontrol altında tutmanın böbrek hasarı riskini azaltabildiğini ortaya çıkarmıştır. Yaşlı köpeklere yönelik ürünlerimiz, bu çalışmaların sonuçları göz önünde bulundurularak hazırlanır.  

Yaşlı köpeğin uzun bir süre boyunca aktivitelerine devam etmesi 

Yaşlı köpeklerde sıklıkla eklem sağlığı sorunları gelişir - özellikle de Labrador Retriever ve Alman Çoban Köpeği gibi ırklarda. Ancak WALTHAM™ araştırmacıları, yeşil kabuklu midyelerin sağladığı potansiyel yararların ışığında Pedigree® Jointcare™ ödül mamalarını geliştirmiştir. Köpeğinizi her gün Pedigree® Jointcare™ ile beslemenin, altı hafta içinde onun doğal hareketli yaşamına geri dönmesini sağladığı gösterilmiştir.  

Diş sağlığı sorunlarının azaltılması 

WALTHAM™ Merkezi'nde yapılan bir çalışma, Pedigree® Dentastix™ gibi, köpeklerdeki diş ve diş eti sağlığı sorunlarının önlenmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan çeşitli ürünlerin geliştirilmesine de yol açmıştır. Araştırmalarımızın sonuçları, her gün Dentastix® ile beslenmenin plak ve diş taşı oluşumunu azalttığını göstermektedir.

Pedigree® Pedigree®