Yetişkin ya da yavru köpeğinizin beslenmesi

Sağlıklı kalmaları için, köpeklerin yaş evresi ve köpeğin yaşam tarzı için hazırlanmış olan, dolayısıyla doğru ve dengeli oranda protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral içeren tam ve dengeli bir mamayla beslenmesi gereklidir. Her bir besin maddesi, mamanın enerji içeriğiyle ve diğer besin maddelerinin her biriyle denge halinde olmalıdır. 

Doğru kalori miktarı köpeğinizin büyüklüğüne, ırkına ve yaptığı egzersiz oranına bağlıdır. Yaş konusu da büyük bir farklılık oluşturabilir: yavru köpekler, yetişkin köpekler, yaşlı köpekler, hamile ve yavrularını emziren dişilerin her biri için farklı miktarlarda enerji gereklidir.

Evde hazırlanmış mama mı, hazır mama mı?  

Köpeğiniz için evde dengeli bir mama hazırlamak çok fazla zaman, çaba ve ciddi bir bilgi gerektirir. Mamayı doğru şekilde hazırlamak oldukça güçtür - ve köpeğinizin sağlığını fazlasıyla etkileyebilir.  Şu anda mağazalarda bulunan farklı hazır köpek maması ürünlerinin arkasında onlarca yıllık bilim ve uzmanlık yer alır. Bugün sunduğumuz Pedigree® ürün yelpazesi, 50 yıldan fazla geçmişi olan araştırma ve çalışmaların sonucudur.  

Bu, tam ya da tamamlayıcı, kuru ya da yaş, hangi mama olursa olsun, size sürekli bir güvence sunulması anlamını taşır. En basit anlamıyla, köpeğinizi Pedigree® gibi tam bir mama ile beslemeniz, onun gereksinim duyduğu besinleri aldığından emin olmanın en zahmetsiz yoludur.

Pedigree® Pedigree®