Köpeğimi neyle beslemeliyim?

Köpeğinizi diş bakım ve ödül maması ürünlerine ek olarak yaş ve kuru mama kombinasyonuyla beslemeniz, onun sağlığı açısından olabilecek en iyi seçenektir.

Tam ve Dengeli Bir Diyet

Evcil hayvan bakımı ve beslenmesi alanında önde gelen ve dünya çapında bir kuruluş olan WALTHAM® Evcil Hayvan Beslenmesi Merkezi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçları, kuru mama, yaş mama, diş bakımına yönelik ürünler ve ödül mamalarının köpeklere sağlık açısından en fazla yararı sağladığını göstermektedir.

Ana öğün maması olarak, köpeğinize sağlık açısından farklı faydalar sağlayan, farklı lezzetler ve dokular sunan ve öğün zamanlarını daha da zevkli hale getiren %50 yaş mama ve %50 kuru mama karışımı vermenizi öneriyoruz. Ek olarak verilen ödül mamaları, ev yemekleri ve günlük diş bakım ürünleri tüm ihtiyaçlarını karşılayamaz ve dolayısıyla bu beslenme şekli sağlıklı kilonun korunmasını sağlamak için köpeğinizin aldığı günlük kalorilerin yalnızca yaklaşık %10'unu oluşturmalıdır. İnsan besinlerinde olduğu gibi, köpeğinizin de günlük kalorilerini takip etmeli ve ödül maması verdiğinizde, ana öğünün kalorisini buna göre düzenlemeyi unutmamalısınız.

Yaş mama

Köpekler yaş mamayı sever ve yaş mama onların sağlığı için de faydalı olabilir.

Pedigree® Yaş mama %100 dengeli içeriğe sahip ve ihtiyaçlarını karşılayan bir mama olarak konserve şeklinde sunulmaktadır. Yaş mamalarımız ortalama bir kuru mamaya kıyasla 1 gram başına yaklaşık dört kat daha düşük kalori içerir ve dolayısıyla aşırı beslenmeyi önleyerek köpeğinizin sağlıklı vücut ağırlığını korumasına yardımcı olabilir. Ayrıca, üriner sistem sağlığı için yararlı olan nem içeriği açısından da kuru mamaya kıyasla daha zengindir ve köpeklerin serbest koşullarda doğal olarak tercih edeceği besinlere en yakın olan mamadır.

Kuru mama

Kuru mamanın genellikle köpeğin günlük beslenmesinin temelini oluşturduğu kabul edilir.

Pedigree® Vital Kuru mama %100 dengeli içeriğe sahip bir mamadır ve günümüzde veteriner hekimlerin köpeklerde karşılaştığı en yaygın 4 sağlık sorununu oluşturan diş sağlığı, derisi ve tüyler, sindirim sistemi ve bağışıklığı korumaya yardımcı olmak için bilimi temel alarak tasarlanmıştır. Yapay lezzet vericiler, renklendiriciler ya da şeker kullanılmadan üretilir ve iyi bir sindirim sağlığı için içerdiği lif ve köpeğinizin dişleri üzerindeki birikimlerin aşınmasını sağlayan ve dolayısıyla iyi bir ağız sağlığının korunmasına yardımcı olabilen benzersiz mama 'tanecikleri' içerir.

Diş Bakımı

Ne yazık ki 3 yaşından büyük her 5 köpekten 4'ünde diş eti hastalıklarıyla karşılaşılmaktadır. Bunun nedeni, diş eti kenarlarında oluşan ve düzenli ağız ve diş bakımıyla azaltılabilen plak ve diş taşlarıdır.

Düzenli ağız bakımının en etkili yolu, köpeğinizin dişlerini her gün fırçalamanızdır. Ancak fırçalama sizin için mümkün değilse dahi Pedigree® Dentaflex® ve Pedigree® Dentastix® düzenli olarak kullanıldığında diş taşı ve plak oluşumunun azalmasına yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve veteriner hekimler tarafından önerilen bir üründür.

Ödül Mamaları

Ödül mamaları, köpeğinizle bağ kurmanın, onları eğitmenin ve genel olarak duygusal sağlıklarıyla ilgilenmenin eğlenceli bir yoludur.

Pedigree® Ödül Mamaları, bunun için güvenli bir yöntem sağlar ve köpeğinizi ödüllendirmek istediğiniz pek çok durumda ihtiyacını karşılayacak şekilde üretilmiştir. Köpeklerin, ödül mamalarından ve ihtiyaçlarını %100 dengeli karşılamayan diğer mamalardan günlük kalorilerinin yalnızca %10'unu alması gerektiğini unutmamalısınız.

Tam Kuru Mama, Lezzetli Karışık Et

Pedigree® Vital Kuru mama, %100 tam ve dengeli bir içeriğe sahiptir ve köpeğinizin diş sağlığını, derisi ve tüylerini, sindirim sistemini ve bağışıklığını korur.

Tam Kuru Mama, Lezzetli Karışık Et
Pedigree® Pedigree®