Köpekler ve obezite

Hiçbir şey köpekleri mamadan daha fazla mutlu edemez. Ancak obezite de köpekler için ciddi sağlık sorunlarına sebep olur; dolayısıyla aktivite düzeyleri ile köpeğinizin beslenmesi arasında iyi bir denge oluşturarak bunu korumanız önemlidir.  

Köpeğinizin aşırı kilolu olabileceğinden şüpheleniyorsanız, ilk yapmanız gereken veteriner hekiminizi ziyaret etmektir. Veteriner hekiminiz aşırı kiloların nedeninin aşırı besleme kaynaklı mı, yoksa altta yatan bir tiroid problemi ya da diyabet gibi daha ciddi bir sebebe mi bağlı olup olmadığını söyleyebilecektir. 

Kalorisi azaltılmış bir beslenme köpeğinizin kilo verirken, ihtiyaç duyduğu besin maddelerini de almasına yardımcı olabilir. Pedigree® Complete Diyet Mama ürünümüz, normal yetişkin ürün çeşitlerimize kıyasla öğün başına %30 oranında daha az yağ ve daha düşük oranda kalori içerir. 

Köpeğinizin egzersiz düzeylerinin arttırılması da zayıflamasına yardımcı olacaktır. Köpeğinizin son zamanlarda egzersizlerini atladıysanız, her gün 10 dakikalık tempolu bir yürüyüşle başlayın ve birkaç hafta sonra süreyi 20 dakikaya çıkarın.  Ve unutmayın, köpeğinizle oyun oynamak ona egzersiz yaptırmanın muhtemelen en ideal yöntemidir.

Pedigree® Pedigree®