İyi bir sindirim güvencesi

Sindirim söz konusu olduğunda, Pedigree® ürün yelpazesi bulabileceğiniz en iyi ürünlerden bazılarını içerir. Köpeğinize mükemmel bir beslenme olanağı sunmalarını ve dışkıların kolayca toplanabilmesi ve besinlerin optimal düzeyde sindirilebilmelerini sağlamak amacıyla, yaş ve kuru mama ürünlerimizi düzenli olarak test ederiz.  

Sindirilemeyen özellikte bir lif olan Şeker Pancarı Posasının (SBP) sindirime yardımcı olduğu ve bağırsak duvarındaki hücrelerin sağlığını koruduğu gösterilmiştir. SBP aynı zamanda protein fermentasyonunu da yavaşlatarak zararlı atıkların sayısını ve dolayısıyla dışkının kötü kokusunu azaltabilir.  

Beslenme değişikliğinin kademeli olarak yapılması  

Köpeğinizin beslenmesini çok hızlı bir şekilde değiştirmeniz - ya da ona tabağınızdaki ev yemeklerinden vermeniz - dışkısının kötüleşmesine, sindirim sistemi rahatsızlığına ve hatta ishale neden olabilir. Köpeğinizin beslenmesini değiştirmek için bir mamadan başka bir mamaya geçerken, bu işlemi yedi günlük bir dönem boyunca kademeli olarak yapmaya çalışın. Yedinci günde öğünün tamamını yeni mama oluşturuncaya kadar, eski ve yeni mama oranlarını her gün kademeli olarak değiştirin.

Küçük köpeklere kıyasla dışkılarnın daha fazla olması nedeniyle dev ve büyük ırkların dışkı kalitelerinin bozulması sonucu, daha fazla sorun ortaya çıkabilir. Bu durum muhtemelen büyük ırklarda mamanın sindirim sisteminden daha uzun bir sürede geçmesinden ve dolayısıyla kademeli olarak sindirilebilmesini sağlayan bakterilere daha uzun süre maruz kalmasından kaynaklanır.

Pedigree® Pedigree®