Ev yemekleri ve yavru köpeğiniz

Yavru köpeğinizin koku alma duyusu, insanlardan neredeyse bin kat daha keskindir. Bu yüzden cumartesi gecesi için hazırladığınız yemekle bu kadar ilgilenmeleri hiç de şaşırtıcı değil. Kesin olarak bir kez olsun yemeğinizin tadına bakmak isteyecektir (ve muhtemelen siz de yere düşen parçanın üzerine atlamasını engelleyemezsiniz). Ancak onu ev yemeklerine alıştırmanız pek de iyi bir fikir değildir.  

Bazı malzemeler zararlı olabilir 
Şeker dişleri için zararlıdır, baharatlar yavru köpeğinizin sindirim sistemini rahatsız edecektir ve çok fazla yağ ya da süt ürünleri ishale neden olabilir.  
Yavru köpeğiniz zamanla mama seçen bir köpeğe dönüşebilir. Yavru köpeğiniz sofradaki yemeğin daha lezzetli olduğu fikrine kapılırsa, ev yemeği vermediğinizde, ona her zamanki mamasını yedirme konusunda güçlük yaşarsınız.  

Dengesiz bir beslenme yavru köpeğinizin büyümesini olumsuz etkileyebilir
Yavru köpeğinizi ev yemekleriyle ya da yemek artıklarıyla doyurursanız, büyümesi için gerekli olan bazı besin maddelerinin alamayacaktır.  
Örneğin; çok fazla fosfor alırsa, vücudu, bunu dengelemek için kemiklerinin ihtiyaç duyduğu ve çok önemli mineral olan kalsiyumu kaybedecektir. Öte yandan, sonunda giderek daha da fazla yemeye başlayabilir – ve aşırı kilolu bir köpek olabilir.

Pedigree® Pedigree®