Yavru köpek beslenmesi konusunda SSS

Yavru köpeğimi yetişkin mamasıyla besleyebilir miyim?  

Yavru köpekler ve yetişkin köpeklerin kalori ve beslenme gereksinimleri birbirinden farklıdır. Arada sırada yaşına uygun olmayan mama yemesi yavru köpeğinize zarar vermez; ancak onu düzenli olarak yetişkin maması ile beslemenizi tavsiye etmiyoruz.  

Yavru köpeğinizi ne zaman yetişkin mamasına geçirmeniz gerektiğine ilişkin daha ayrıntılı bilgi için, yavru köpek mamasından yetişkin mamasına geçiş konulu yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Yavru köpeğimi Pedigree® yavru mamasına nasıl geçirebilirim?  

Mide rahatsızlıklarını önlemek için, yavru köpeğinizin beslenmesinde yapacağınız herhangi bir değişikliği yavaş yavaş yapılmalısınız.  

Yeni mamaya 5-7 günlük bir dönem içinde kademeli olarak geçiş yapın. Her seferinde bir kaşık ekleyerek yeni mamayı eski mamasına karıştırın ve tüm öğününü yeni mama oluşturuncaya kadar bu karıştırma işlemine devam edin.

Yavru köpeğim pek iyi yemiyor – mamayı daha çekici hale getirmek için yapabileceğim bir şey var mı?  

Yavru köpekler zaman zaman yemeklerinden uzaklaşabilir.  

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak onu yemeye teşvik edebilirsiniz:  
 - yavru köpeğinize vermeden önce konserve ya da poşet mamayı vücut sıcaklığına gelene kadar ısıtın; - kuru mamaya biraz sıcak (ancak kaynama noktasında olmayan) su ekleyerek ıslatın; 
 - kuru mamasına küçük bir miktarda Pedigree® Puppy poşet ya da konserve karıştırın.

Köpeğime vermeden önce Pedigree® Yavru Kuru Mama'yı suyla yumuşatabilir miyim?  
Kuru mamayı biraz sıcak (ancak kaynama noktasında olmayan) su ekleyerek ıslatabilirsiniz. Mamayı soğuduğunda ve su ile tamamen ıslandığında yavru köpeğinize verin.    

Yavru köpeğinizin dişleri için yararlı olduğundan, yapabiliyorsanız mamayı kuru olarak yemeye teşvik edin.

Pedigree® Pedigree®