Kurtarılmış bir köpeğinin yeniden sahiplendirilmesi

Yeniden Yuvalandırma Süreci  
Bir hayvanı yeniden sahiiplendirme kararı önemli bir karardır ve aile üyelerini oluşturan herkesin, bunun getirdiği sorumluluğu üstlenmeye hazır olması gerekir. Kalıcı, güvenli ve sevgi dolu bir ortam sunularak sıcak bir şekilde karşılanmaları kurtarılmış köpekler için özellikle önemlidir.  

Yeni evlerine yavaşça uyum sağlamak için bol bol zamana ve olumlu desteğe ihtiyaçları olacaktır.  

Bir köpek evlat edinmek için hazır olduğunuza karar verdiğinizde, Kurtarma Merkezi sizi yeniden sahiplendirme sürecine alacaktır. Bu süreç çoğunlukla aşağıdakileri içerecektir:
  
1. Kayıt ve ev denetimi 
2. Uygun bir köpeğin bulunması 
3. Yeniden yuvalandırma  

Kayıt işlemi kapsamında, sizden kimlik göstermeniz istenebilir. Bakım koşullarını, genel düzeninizi ve ayıracağınız zamanı öğrenmek için bazı soruları sorulabilir.

Kayıt işlemini tamamladığınızda, yeni köpeğiniz için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.  
Her köpeğe ilişkin bilgileri barınaklarda bulabilirsiniz; söz konusu bilgiler bu köpeklerin kökenini ve onlara en uygun olan ev tipiyle ilgili ayrıntıları içerir.  Gönülüllerin önceliğinin doğru köpeği doğru evle eşleştirmek olduğunu ve bu nedenle bazen seçtiğiniz ilk köpeğin sizin için doğru olarak kabul edilmeyebileceğini unutmayın. Bazı köpekler barınak ortamını stresli bulabilir; dolayısıyla eşleşme olduğu düşünülen herhangi bir köpek sizinle tanışması için dışarıya çıkarılacaktır.  Yeni köpeğinizi eve götürmeden önce, köpeğiniz kısırlaştırma şartı sunulabilir ve mikroçip takılması istenebilir.

Pedigree® Pedigree®