Pointer

Av köpekleri, şüphesiz en eski köpek türüdür. Paris Louvre Müzesi’nde Jean Baptiste Oudry’nin tablolarının birinde çok güzel bir Pointer vardır. Bu bize, 15. Louis’nin ‘kraliyet köpeği’ olduğunu kanıtlar. İngiliz Pointer’ların Fransız ve İspanyol Pointer’larının karışımı olduğuna inanılır. Çok özel bir köpek türüdür. 

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

63-70 cm ila 18-25 kg arasında olmalıdır.

Bakım Gereksinimleri

Huy

Uysal ve zeki bir cinstir, evde ya da bahçede yaşayabilir. Atik ve güzel yüzlü köpeklerdir. Avcılık yetenekleri gelişmiştir, enerjik, sadık ve karakterli bir türdür. Bazen şüpheci ve çekingen olabilirler ama doğru eğitimle bu aşılabilir. Genelde tüm Pointer’lar iyi birer gözlemcidir, eve gelen davetsiz misafirleri size haber verir. Normal boy ve kilosuna erişmesi 3 yılı bulur. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Evdeki herkesle çok iyi anlaşır. Kuşlarla eğer küçük yaştan itibaren birarada yaşarsa, büyüdüğünde herhangi bir sorun çıkmaz. Ama ev dışındayken iç güdüsel olarak büyük kuşları avlamak isteyebilirler. Ancak genel olarak saldırgan değildirler. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Harika bir aile köpeği isteyen ve eğitim verildiğinde söz dinleyecek sadık bir arkadaş isteyenler için vazgeçilmez bir köpektir. Sert bir eğitim yerine yumuşak ve yavaş bir eğitim verilmelidir. 

Ortalama ömür

15 yaşına kadar yaşayabilirler. 

Pedigree® Pedigree®