Yavru köpeğinize 3 haftada nasıl ev eğitimi verirsiniz?

Yavru köpekler tuvaletleri geldiğinde tuvaletini yapar. Bu, uyandıktan hemen sonra, her öğünden birkaç dakika sonra olabilir ve bunlar arasında da düzenli aralıklarla köpeğinizin tuvalete gitmesi gerektiği anlamına gelir. Yavru köpeğinizin tek derdi, tuvaletini mamasını yediği ve uyuduğu yerden uzakta yapmasıdır - dışarıya çıkmasını tercih ettiğinizi içgüdüsel olarak bilmez.  Hiç eksilmeyen bir dikkat ve bol bol sabır göstererek kendinizi bu işe adarsanız, yalnızca 3 haftada yavru köpeğinize ev eğitimi verebilirsiniz.  

Vakit kaybetmeden başlayın
  
Bu eğitime birlikte eve geldiğiniz anda başlayın. Yavru köpeğinizi tasma kayışı takılmış olarak bahçede kullanmasını tercih ettiğiniz bir noktada bulunan gazetelerin veya bir yavru köpek matının üzerine koyun. Yavru köpeğinize, "tuvalet" gibi bir komut vererek ne yapacağını söyleyin, yapıncaya kadar bekleyin (bekleyin, bekleyin), ardından onu güzel güzel övün ve lezzetli bir ödül maması verin.  

“Daire çizme ve koklama” davranışını izleyin
  
Yavru köpeğinizin "daire çizmeye ve koklamaya" başladığını gördüğünüz an harekete geçin. Onu dışarıdaki gazeteye veya köpek matına götürün, komut verin ve ardından övün ve ödül maması verin. (Geceleri, en azından ilk ay gerekirse 3-4 saatlik aralıklarla saatinizin alarmını kurmanız gerekecektir)  

1 ya da 2 hafta sonra bu düzeni kavrayacak ve sizi uyarmak için bir ya da iki kez havlayacaktır - bunu göz ardı ederseniz sizin için tehlikeli olacaktır. Yalnızca çok fazla sabır göstermeniz gerektiğini unutmayın. Elbette ki kazalar olacaktır; bu durumda hemen bol miktarda gazeteyi veya yavru köpek tuvalet kitini eve yerleştirin ve sirke ile temizleyin – geride kalan kokular, bu davranışı tekrarlaması için ona cesaret verecektir.   

Tuvalet programı hazırlayın
  
Yavru köpeğinizin hangi sıklıkta dışarı çıkması gerektiğini kısa bir süre içinde anlayacaksınız - büyüklüğüne bağlı olarak, iki saatte bir, bir saat ve hatta yarım saat arayla dışarı çıkmanız gerekebilir. Bazen daire çizdiği ve kokladığı halde hiçbir şey yapmadığını görürseniz, uygun tuvalet eğitimi tamamlanıncaya kadar onu dışarıya çıkarmaya devam etmeniz gerekecektir. Sinir bozucu olabilir, ancak elde edeceğiniz sonuç buna değer.   

Pedigree® Pedigree®