Buradasınız: Anasayfa > Yavru Köpekler > Yavru Köpek Bulmak > Bir yavru köpek sahiplenmek

Yavru köpekler hakkında bilmeniz gereken her şey için hoşgeldiniz.

 • Sizin ideal yavru köpeğiniz nedir?

  Dışarıda bu kadar çok köpek cinsi bulunurken, sizin yaşam tarzınıza ve yaşam alanına uygun minik, sevimli ...  Daha Fazlası >

  İyi bir besici bulmak

  Safkan bir yavru mu alacaksınız? Satıcıyı kişisel olarak tanımıyorsanız, tanınmış bir besiciden almanız çok önemli... Daha Fazlası >

  Bir yavru köpek sahiplenmek

  Yerel barınağınızda yavru köpekler var, bu mükemmel – ve masrafsız – bir seçenek olabilir… Daha Fazlası >

 • Yavru köpekleri olan bir arkadaşınız var mı?

  Durmadan şu an veya geçmişte yavru köpekleri olduğundan bahseden birini tanıyor musunuz?  Daha Fazlası >

Bir yavru köpek sahiplenmek

Bir barınak köpeği bulmak

Yakınınızda bulunan yerel kurtarma barınağında yavru köpekler varsa ve cinsi sizin için çok önemli değilse, bu mükemmel – ve masrafsız – bir seçenek olabilir.

Tüm yavru köpekler sizin gibi sahipler bulamaz. Bazıları onlara kötü davranan sahiplerinden alınırken, bazıları terk edilir. Öte yandan, en sevgi dolu köpek sahipleri de ölebilir veya bir evcil hayvana bakamayacak duruma gelebilir. Bu yüzden bir barınakta çoğunlukla tam yetişkin köpekler görmekle birlikte, zaman zaman bu köpeklerin yavruları da olur.

Unutmayın ki, bir barınakta gördüğünüz kendine güvensiz bir köpek, uygun bir evde hızla kabuğunu kırabilir. Ancak yeniden ayarlama süreci, sizin üzerinize pek çok sorumluluk yıkar. Ona kendini güvende hissettirmeniz gerekir. Ayrıca devamlı tıbbi bakıma da ihtiyaç duyabilir.

Ancak, onlara sevgi dolu ve onlarla ilgilenilen bir yuva sağlarsanız, yeni dostunuz bunun karşılığını size sonsuz sevgi ve sadakatle verecektir.

Bulunduğunuz bölgede bir hayvan barınağı bulmak için, internete veya telefon rehberine bakabilirsiniz.