Buradasınız: Anasayfa > Yavru Köpekler > Yavru Köpek Bulmak

Yavru köpekler hakkında bilmeniz gereken her şey için hoşgeldiniz.

 • Sizin ideal yavru köpeğiniz nedir?

  Dışarıda bu kadar çok köpek cinsi bulunurken, sizin yaşam tarzınıza ve yaşam alanına uygun minik, sevimli ...  Daha Fazlası >

  İyi bir besici bulmak

  Safkan bir yavru mu alacaksınız? Satıcıyı kişisel olarak tanımıyorsanız, tanınmış bir besiciden almanız çok önemli... Daha Fazlası >

  Bir yavru köpek sahiplenmek

  Yerel barınağınızda yavru köpekler var, bu mükemmel – ve masrafsız – bir seçenek olabilir… Daha Fazlası >

 • Yavru köpekleri olan bir arkadaşınız var mı?

  Durmadan şu an veya geçmişte yavru köpekleri olduğundan bahseden birini tanıyor musunuz?  Daha Fazlası >

Sizin ideal yavru köpeğiniz nedir?

Başka hiçbir hayvan türünde bu kadar çeşitlilik bulunmaz. Bu yüzden sizin yaşam tarzınıza ve yaşam alanınıza uygun minik sevgi yumağını bulmanız gerekir. Çiftlik ya da apartman dairesi, aile ya da bekar, sosyal ya da tembel, aşağıda bir araya getirdiğimiz geniş gruplar, seçiminizi daraltmanıza yardım edecek.

Pastoral grup

Koyun, büyükbaş hayvan ve ren geyiği sürülerini gütmek için yetiştirilen bu grup içinde, Border Collie, Eski İngiliz Çoban köpeği ve Samoyed gibi cinsler bulunur. Çok canayakın köpekler olup, yapacakları faydalı bir iş olduğunda onlardan mutlusu yoktur. Hava şartlarına karşı fazladan dayanıklı oldukları için, bütün günü ayaklarınızın dibinde kıvrılarak geçirmelerini beklemeyin. Ancak siz de açık hava insanıysanız ve ona yığınla egzersiz yaptırıp ve eğitmeye hazırsanız, bu mükemmel bir başlangıçtır.

Fayda grubu

Bu karma grup, orijinal olarak, çok spesifik – ve sıklıkla biraz alışılmamış – görevler için yetiştirilen köpekleri içerir. Sözgelimi, Lhasa Apso yankı yapan bekçi köpeği havlaması için yetiştirilirken, Dalmaçyalılar başlangıçta at arabalarına eşlik etmede kullanılırdı. Bu grupta muazzam kişiliklere sahip köpekler bulabilirsiniz; bunlara üç örnek olarak Bulldoglar, Schnauzerler ve Shih-Tzular sayılabilir.

Oyuncak grubu

Küçük bir ambalajda büyük kişilik istiyorsanız, oyuncak düşünün. Yorkshire Terrierlerden Pomeranianlara, Malta Terrierinden Pekin Terrierine, bu küçük karakterler hızla haklarını talep eder ve savunur. Sonuçta, çoğu kraliyet kucak köpeğinden gelmektedir. Büyük ölçüde Terrier soyundan gelmeleri onları kesinlikle daha utangaç ve çekingen yapmaz. Küçükçe bir alanda mutlu mutlu yaşayacak – ve günde iki uzun yürüyüş istemeyen – hayat dolu bir köpek istiyorsanız, buraya bakın.

Tazı grubu

Sarkık kulaklar, hafif gülünç bir ifade – ve güçlü bir avlanma içgüdüsü. Sosis köpeklerden (Daschund) Bloodhound ırkına, Basset tazısından Kurt tazısına, bu köpekler her boy ve şekilde olabilir – her biri özel bir av görevi için yaratılmıştır. Ona çok egzersiz yaptırıp çiğneme oyuncakları ve avlanması için top verirseniz, hep yanınızda kalmak isteyecek bir tazınız olur.

Çalışma grubu

Boxer, Mastiff, Sibirya Kurdu (Husky) ve Saint Bernard'ı düşünün. Resimlerini gazetelerde kurtardıkları insanları anlatan haberlerde gördüğünüz sadık, akıllı köpekler. İşin özü basit, yararlı olduklarında dünyada onlardan mutlusu yoktur. Bu yüzden bu köpekleri genellikle Polis köpekleri veya Arama-Kurtarma köpekleri olarak görürsünüz. Bu türlerden birine bir iş verin, artık aileniz ömür boyu bir dost ve koruyucu kazanır.

Terrier grubu

'Terra' yeryüzü anlamına gelir ve bu hayat dolu minik dostlar yeryüzünü sanki tereyağıymış gibi kazarak ilerler. Bir kez yola çıktıklarında, Avustralya'ya kadar gidebilirler. Aynı zamanda son derece inatçıdır ve bir meydan okuma ile karşı karşıya kaldığında çok nadiren vazgeçer. Bu yüzden evinizde bir parça kazılmalık alan varsa, lalelerinizin paçavraya dönmesi çok canınızı sıkmayacaksa ve bulunduğunuz alanda su samuru, sansar, porsuk, tilki ve sıçan gibi başka hayvanlar yoksa, bir Jack Russell, Fox Terrier veya Airedale tam size göre olabilir.

Av köpeği grubu

Setterler, Pointerler, Labradorlar, Retrieverlar ve Spanieller hâlen bulma, işaret etme, fırlama, tutma ve geri getirme oyununda kullanılır. Sadakatleri, öğrenme aşkları ve mutlu etme istekleri de onları mükemmel aile köpekleri yapar. Sizinkinin egzersizlerini ihmal etmezseniz, size asla değişmez iyi karakterinin faydasını hep gösterecek.