Buradasınız: Anasayfa > Köpek Bakımı > Dışarda > En iyi dostunuzla uzaklara gitmek

Makaleyi görüntülemek için konu seçiniz.

  • Köpeğinizi evdeki tehlikelerden koruma.

    DKöpeğinizi evdeki tehlikelerden koruma: Ortalama bir ev, köpekler için tehlikelerle doludur. Sizin evinizin… Daha Fazlası >

    En iyi dostunuzla uzaklara gitmek.

    Köpeğinizle seyahat – araba veya uçakla. Tatile gitmek? Pek çok köpek için araba yolculuğu heyecan dolu... Daha Fazlası >

Köpeğinizi tatile götürmek

Köpeğinizle seyahat.

Tatile gitmek? Pek çok köpek için araba yolculuğu heyecan dolu bir serüvendir. Ancak bazıları için, korkunç ve son derece rahatsız edici bir deneyim olabilir. Köpeğinizin varış noktasına güvenle, sağlıkla ve mutlu şekilde varmasını nasıl başarabilirsiniz?

En temel şart, tasma ve kimlik kartıdır – yasal bir gereklilik. İçinizin daha da rahat etmesi için, bir mikroçip taktırırsanız, köpeğiniz tasmasını kaybetse bile onunla yeniden kavuşabilirsiniz.

Uzun bir seyahate çıkmayı planlıyorsanız ve köpeğiniz seyahatlerde gerilen bir köpekse, ilk olarak veterinerinize gidip onu kontrol ettirin. Köpeğiniz için bir sakinleştirici isteyin – veteriner tek başınıza uygulayabileceğiniz bir ilaç yazabilir.

Köpeğinizi araba tutuyorsa, seyahate başlamadan önceki bir saat içinde ona yemek vermeyin. Bir de fren yaparken, hızlanırken ve virajı alırken ayrıca dikkatli olun.

Köpeklerin ön koltukta oturması yasaktır, ancak arka koltukta ve steyşın arabaların arka tarafında oturabilir. Küçük köpekler evcil hayvan taşıma çantasında seyahat edebilir, bu onları genellikle daha güvende hissetirir ve koltuğa sabitleyebilir. Alternatif olarak, eminyet kemerine sabitlenen bir teçhizat giyebilir.

Yanınıza bol bol su alın ve köpeğinizin su içmesi ve bacaklarını gerdirmesi için düzenli olarak durun. Köpeğinizi arabada tek başına bırakmayın: köpekler bizim yaptığımız gibi terleyerek vücut sıcaklıklarını kontrol edemezler ve duran bir arabada hızla ölümcül derecede sıcaklayabilirler.

Hava yoluyla seyahat.

Hava yoluyla seyahat ederken, köpeklerin taşınması ile ilgili kurallar hakkında havayolu şirketi ile önceden konuşun. Köpeğiniz kargo bölümünde, özel olarak tasarlanmış bir sandıkta seyahat edecek ve sizin uçuş için daha da erken orada olmanız gerekecek. Yurtdışına gidiyorsanız, çok önceden veterinerinizle irtibata geçip aşıları, sağlık sertifikaları ve bir köpek pasaportu hakkında bilgi alın.

Pedigree™, kendi yemek imkanlarınızın kendiniz tarafından karşılandığı binlerce evcil hayvan dostu konaklama evlerine erişim sağlayan Cottages and Dogs Trust , ile ortaklık yapmaktadır – evcil hayvanlarınızın daima özgür olması da cabası! Dogs Trust cottage internet sitesinden rezervasyon yaptırırsanız, tatilinizin konaklama evi bölümünün %10'u otomatik olarak Dogs Trust'a bağışlanır; Dogs Trust evsiz köpeklere sevgi dolu yuvalar bulmak için çalışmaktadır