Buradasınız: Anasayfa > Köpek Bakımı > Ev Hayvanı Sahibi Olmanın Faydaları

Makaleyi görüntülemek için konu seçiniz.

 • Ev Hayvanı Sahibi Olmanın Faydaları

  Ev hayvanınız sizi mutlu edebilir ve sağlığınızı koruyabilir, nasıl olduğunu öğrenmek için okuyun. Daha Fazlası >

  Egzersizler

  Pedigree™® Fit Families köpeğinizle egzersiz yapmanın yollarına ve aktivite seviyenizi eğlenceli ve güvenli bir şekilde nasıl arttıracağınıza dair... Daha Fazlası >

  İnsanlara yönelik İpuçları

  Pedigree™® Fit Families oköpeğinizle nasıl egzersiz yapmanız gerektiğine ve aktivite seviyenizi eğlenceli ve güvenli... Daha Fazlası >

Ailelere uygun

Ev Hayvanı Sahibi Olmanın Faydaları

Ev hayvanları sıklıkla bizim en iyi dostlarımız, aileden biri, uzun ve zor bir günden sonra eve gitmeyi dört gözle beklememizi sağlayan sebep olur. Onlar bize sevgi, rahatlık, sadakat ve eğlence sunar, ancak arkadaşlıklarının yanı sıra, bizim sağlığımıza ve ruh halimize de iyi gelirler! Bize her daim formda ve sağlıklı kalmanın eğlenceli ve kolay bir yolunu sunar, hep olumlu düşünmemizi ve yaşam sevinci dolmamızı da sağlarlar.

Pedigree™® Fit Families köpeğinizle egzersiz yapmanın yollarına ve aktivite seviyenizi eğlenceli ve güvenli bir şekilde nasıl arttıracağınıza dair tavsiye ve ipuçları verir.

Evdeki tüylü dostunuzun getirdiği neşe, sağlığı olumlu etkileyebilir ve aynı zamanda stresi ve yoğun kaygıyı azaltmaya, hatta depresyonu önlemeye yardım eder. Tüylü dostlarımızın yaptığı komik şeyler yüzümüzde tebessüm yaratır. Gülümsemek ve gülmek duygu durumunuzu yükseltir, kendinizi iyi hissettirir ve hatta antrenman yapmanızı bile sağlayabilir. Gülmek karın kaslarınızın kasılmasını sağlar ve kendinizi daha rahatlamış hissederseniz.
Tüylü dostlarımız, duygusal zekamızın da artmasını sağlar ve insan gelişimini etkiler - evinde hayvan besleyen insanlar sıklıkla doktorlara daha az gittiklerini fark etmektedir, çünkü tüylü dostlarımız bizim enfeksiyonlara karşı direnç geliştirmemizi ve bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlar. Özellikle köpekler girişken hayvanlardır ve hayatımızın sosyal unsurlarına yardım edebilirler – parklarda gezinti sırasında güzel arkadaşlıklar kurulabilir. Köpekler bizim fiziksel olarak daha aktif olmamız için de cesaretlendirir. Sorumluluğunu bilen bir köpek sahibi olarak, köpeğinize ihtiyacı olan egzersizi yaptırmanız çok önemlidir ve sonuç olarak onlar da bizi egzersiz için motive eder. Köpek sahipleri sıklıkla köpek sahibi olmayanlardan daha fazla egzersiz yapar, bu da daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve hatta bazı durumlarda kilo vermeyi de sağlar.

Köpeklere egzersiz yaptırmanın faydaları

Köpekler aktif kalmayı ve sahipleriyle dışarıda zaman geçirmeyi sever ve egzersizden en az insanlar kadar fayda görürler. Düzenli egzersiz köpeğinizin formda ve sağlıklı kalmasını sağlarken size de köpeğinizle kaliteli eğlence zamanı geçirme fırsatı verir. Egzersiz tüylü dostlarımızın zihinleri için de faydalıdır - köpekler akli uyarılma yaşamazlarsa sıkılan ve ıstırap çeken zeki hayvanlardır, bu yüzden egzersiz köpeğinizin bedensel sağlığı kadar akıl sağlığını da korumak için gerçekten önemlidir.