Köpeğin ve yavru köpeğin itaati

Köpeğinizin itaat etmesini sağlamak için, aşağıdaki temel ipuçlarını deneyin.  

Patron sizsiniz  

Köpeğinizi evinizde başıboş bırakırsanız, sürünün lideri olduğunu ve istediğini yapabileceğini düşünür. Yerini öğreninceye kadar köpeğinize biraz katı davranın - kanepe yok, yatak yok, ödül maması yok. Ve onunla sakin, kesin ve net bir ses tonuyla konuşun.  

Tutarlı olun  

Yatağa gelmesine izin verdiğiniz halde partneriniz onu yataktan kovarsa, yalnızca kafası karışmış bir köpeğiniz olacak. Bu nedenle siz ve köpeğinizin yaşamında yer alan herkesin izin verilecek ve verilmeyecek olan şeyler konusunda anlaşmaya varması gereklidir - ve elbette ki buna bağlı kalması. 
 
Komutlarınızda da tutarlı olun. 'Hayır' gibi tek bir basit komut kullandığınızda, 'Bunu yapma!', 'Kes şunu!' ve 'Ay!' gibi karışık komutlardan daha fazla başarı elde edeceksiniz. Herkes aynı komutlara bağlı kalsın; böylece köpeğinizin herkesi anlaması kolaylaşacaktır.

İstenmeyen davranıştan sonra köpeğinizi azarlamayın  

Bir gün eve geldiğinizde terliklerinizi parçalanmış bir halde bulursanız, köpeğinizi onları çiğnemesinden dolayı azarlamak için çok geç kalmışsınız demektir. Köpeğiniz daha önce yaptığı bir şeyle azarlanması arasında bağlantı kuramayacaktır. Azarlama, yalnızca köpeğinizi suçüstü yakaladığınızda işe yarar.  

Tekrarla, ödüllendir ve pekiştir  

Üç R kuralını unutmayın: repeat (tekrarla), reward (ödüllendir), reinforce (pekiştir). Art arda sıraladığınız övgüler ve bol bol verdiğiniz sevdiği ödüller eşliğinde aynı egzersizleri bıkıp usanmadan tekrarlayın. Köpeğinizin istediğiniz davranışı öğrenmesini sağlamak için farklı günlerde ve farklı yerlerde tekrarlamaya devam edin."

Pedigree® Pedigree®