Köpeğinizin ya da yavru köpeğinizin çiğnemesini engelleme yöntemi

Köpeklerin ağzında fazladan bir duyu organı vardır; yani çiğnemekten çok büyük bir zevk alırlar. Diş çıkardıklarında, kalıcı dişlerine alışmak için ya da yalnızca keşfetmek için... Köpekler sürekli bir şeyleri çiğnerler. Dolayısıyla köpeğinizin evdeki eşyaları çiğnemesini istemiyorsanız sınırlar koymanız önemlidir. Çiğneme yavru köpeklerin normal ve sağlıklı bir davranışıdır - özellikle de diş çıkarırken acıyı hafifletmeye ihtiyaçları olduğunda. Eşyalarınızı kemirmekten vazgeçmesi için, köpeğinizin yaşına ve büyüklüğüne uygun çiğneme oyuncakları kullanın.  

Bazı köpekler huzursuzluk hissettiklerinde daha fazla çiğner - özellikle sizden ayrılma konusunda hassaslarsa. Evden ayrılırken, köpeğinizin dikkatini dağıtması ve ayrılma anksiyetesi açısından yardımcı olması için içine mama saklanabilen(Treat Ball) oyuncakları kullanabilirsiniz.  

Ne yazık ki köpeklerin çoğu, üzerine kokunuzun sinmiş olduğu eşyaları çiğnemeyi tercih eder: ayakkabılar, çoraplar, eldivenler ve hatta sandalyeler gibi! Köpeğinize ayakkabılarla çiğneme çubukları arasındaki farklı öğretmek için, farklı doku ve şekilleri olan bol miktarda çiğneme oyuncağı verin. Daha sonra her doğru seçimi için onu bol bol överek, köpeğinizin kendisine ait olan (ve size ait olan) eşyaları öğrenmesini sağlayın.   

Köpeğinizin hala ayakkabılarınızı çiğnemeyi tercih ettiğini görüyorsanız, çiğneme oyuncağını gece boyunca ayakkabınızın içinde bekletmeyi deneyebilirsiniz. Sabah olduğunda, çiğneme oyuncağının kokusu köpeğiniz için daha çekici olacaktır - garip, ama gerçek!

Pedigree® Pedigree®