Buradasınız: Anasayfa > Bir Köpek Bulmak > Köpek Cinsleri > Bloodhound

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Bloodhound

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: Dişiler 40 kg/58 cm, erkekler 56 kg/69 cm olmalıdır.
Huy: Hassas ve çekingen bir türdür. Koku duyuları çok gelişmiştir. Sizinle ilk karşılaştığında sizin sıcakkanlı biri olduğunuza ikna olana kadar koklar. Evdeyken, dışarıdan birilerinin geldiğini hissederek size haber verir ancak koruma köpeği değildir. Sadece kendi sesleri dışında bir ses duyduklarında havlar. Evin içinde, mobilyalarda ya da dolaştığı yerlerde salya bırakabilir.
Ortalama ömür: 8 ila 10 yaşına kadar yaşayabilirler.
Köken: I. William tarafından Normandiya’dan İngiltere’ye getirilmiştir. Bloodhound ismi “kana susamış” anlamına değil, “safkan” anlamına gelir. Koku algısı çok geliştiğinden iz sürmede kullanılır. Ne kadar uzun olursa olsun izi koklayıp takip eder. 72 saat boyunca soğuk havada bile buna devam edebilir. Amerika’da, polis köpeği olarak insan takibinde kullanılmıştır ve bu konuda oldukça başarılıdır.
Tarihçe:
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Yalnız kalmayı hiç sevmeyen Bloodhound’lar, eğer ev dışında çalışan veya okuyan sahipleri varsa bir arkadaşa ihtiyaç duyarlar. Kendinden küçük bir yavru ile ilk tanışmalarında ona yardımcı olmalısınız. Oldukça sakin mizaçlı olmalarına rağmen büyük bir bedeni olması sorun yaratabilir. Ama küçük yaştan itibaren birlikte büyüdüğü diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşır.
Lütfen not edin: Koklama huyları yüzünden, bazı sorunlar yaşanabilir. Çünkü kendilerini güvende hissedebilmek için kokuyu kullanırlar. Ayrıca göz sağlığına fazla ilgi gösterilmelidir. Kontrollerini düzenli olarak yaptırmalı ve ona zaman ayırmalısınız.
İdeal sahibi: Ailenizin bir üyesi yapabilirseniz, size çok iyi dostluk yapacaktır.