Yeni köpeğimi kedimle tanıştırıyorum

Eve ilk getirdiğinizde yeni köpeğinizi ev içi kafesinde tutmanız iyi bir fikirdir. Ya da  köpeğinizin dolaştığı bölümü bir odayla sınırlandırmak faydalı olabilir. Yeni köpeğin hemen evde dolaşmaması, kedinizin daha az tehdit hissetmesine yardımcı olacaktır.  

Evinizin en yoğun bölümüne bir kafes - içinde mama, su, yatak ve oyuncaklar bulunan - yerleştirin. Bu, kedinizin çok fazla yaklaşmadan köpeği onun kendi yerinde incelemesine olanak sağlayacaktır ve böylece her iki hayvan da birbirinin kokusuna alışabilir.  

İki evcil hayvan da birbirinin yanında sakin göründüğünde, köpek içeride mamasını yerken, kedinizi de kafesin hemen dışında beslemeyi deneyin. Bu uygulama birbirleriyle daha yakın temasa alışmalarına yardımcı olacaktır.    

Bir sonraki aşama onları kafesin dışında tanıştırmayı denemektir. Köpeğinizi tutun ve iki hayvanın birbirini gözlemesine ve birbiriyle etkileşime girmesine izin verin. Sonraki birkaç gün, köpeğinizi daha sık olarak kafesin dışına çıkararak, onun yeni çevresini keşfetmesine izin verin. Kediniz yeni ev arkadaşına karşı daha toleranslı davranmaya başladıkça, aralarındaki etkileşimi arttırabilirsiniz.  

Kedi maması normal olarak çok fazla protein içerir - köpekler için fazlasıyla zengin olacak kadar büyük miktarda. Bu nedenle köpeğinizi kedinizin mamasından uzak tutmaya çalışın; aksi takdirde köpeğinizin midesi rahatsızlanabilir.

Pedigree® Pedigree®