Yorkshire Terrier

19. Yüzyılda İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde bulunan birkaç teriyer türünün birleşmesiyle oluşmuşlardır. İlk türler daha irice ve 6 kg civarındaydı ve fare avlamaları için kullanılıyordu. Daha sonra küçükleri üretildi ve ev köpeği olmaya daha uygun hale geldiler.

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

Erkekler 6 kg/20 cm, dişiler 3 kg/18 cm civarındadır.  

Bakım Gereksinimleri 

Huy 

Atik, aktif ve meraklı köpeklerdir. Korkusuz ve ailesine bağlı olan bu cins, aile içinde yapılan etkinliklerle çok mutlu olur. Eve gelen yabancıları size haber veren iyi bir bekçi köpeğidir. Küçük olmasına rağmen oldukça sağlıklı ve dayanıklıdır. Tüyleri dökülmediği için alerjisi olanlar için uygundur. Kürkü suya dayanıklı olmadığı için evde yaşamalı ama egzersiz için sokağa çıkarılıp dolaştırılmalıdır. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk 

Genellikle kendi boyutundaki diğer köpeklerle iyi anlaşırlar. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi 

Her yaştan insan için, çocuklu ya da çocuksuz aileler için uygundur. Çocuklarla oynarken sizin kontrolünüzde olmalıdır. Ona ayırabilecek vaktiniz varsa iyi bir sahip olabilirsiniz aksi takdirde sürekli evde yalnız bırakılırsa mutsuz olacaktır. Belki iki köpek birden alırsanız onun için daha iyi olacak ve böylece yalnız kalmayacaktır. 

Ortalama ömür 

14-16 yaşına kadar yaşayabilirler. 

Pedigree® Pedigree®