Skye Teriyer

Çok eski bir türdür, Skye Adaları’nda ve Colonsay’da su samuru, tilki ve porsuk yakalamaları için yetiştirilmişlerdir. Ancak sonraları aristokrat ailelerde bakılmış ve diğer avcı hayvanlardan ayrı tutulmuştur. 1842’de Kraliçe Viktorya ilk Skye’ını aldıktan sonra dana popülerleşmiştir. Dik kulaklı ve düşük kulaklı olarak iki ayrı türü vardır. 

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

25-26 cm ila 4-10 kg civarındadır. 

Bakım Gereksinimleri

Huy

Onu erken yaşta insan ve hayvanlarla sosyalleştirerek yabancılar konusunda agresif olmamasını sağlayabilirsiniz. Evde çok mutlu bir köpektir, ailesine bağlıdır ve kendine tek bir kişiyi sahip seçer. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Kavgacı değillerdir ama rahatsız edilirlerse vahşi yüzlerini gösterebilirler. Kendi hiyerarşileri içerisinde lider olmayı isterler bu yüzden özellikle erkekler, ayrı yerlerde tutulmalıdır. Erken yaşta tanışıp birlikte büyüdükleri hayvanlarla iyi anlaşırlar. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Ona sahip olanlar gayet mutlu olacaktır çünkü Skye’lerin bir aileye ihtiyacı vardır. Erkekleri biraz dominant olabilir ancak iyi bir eğitimle bu engellenebilir. Yavrular çocuklarla çok iyi anlaşır ancak onun üstüne yatıp şakalaşmamaları daha iyi olur çünkü bundan hoşlanmazlar. 

Ortalama ömür

15 yaşına kadar yaşayabilirler. 

Pedigree® Pedigree®