Bullmastiff

Bullmastiff’ler İngiltere’deki yasak avcıları tesbit edip yakalamak için yetiştirilmişlerdir. Avlak bekçileri, güçlü ve söz dinleyen bir köpek isteyerek İngiliz ve Britanya Mastiff’lerini çiftleştirmişlerdir. Ancak bu melez cins, bugünkü cinse göre oldukça saldırganmış. 

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

Dişiler 45 kg/61 cm, erkekler 60 kg/73 cm olmalıdır.

Bakım Gereksinimleri

Huy

Diğer koruma köpekleri gibi özgürlüğüne çok düşkündür. Bu etkileyici hayvanlar kibar olduğu gibi soytarı da olabilir. Çocuklarla oturup televizyon izleyebilir. Her birinin farklı karakteri vardır. Ancak zekilik, çeviklik, saygınlık ve sadakat hepsinde ortaktır. Evde kendi alanını bilir, onu korur. Kimin dost kimin düşman olduğunu anlayabilir. İtaat eğitimi onun için büyük bir gerekliliktir. Öğrenmesi gereken en önemli şey tutarlılıktır. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Genelde bu cinsin erkekleri, diğer erkeklerle anlaşamaz. Dişiler de diğer dişilerle pek iyi değildir. Tabi her zaman istisnalar vardır ama iki köpek alacaksanız karşı cinslerden olmasına dikkat etmelisiniz. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Herkese uygun bir cins olmayabilir. Zekası, gücü ve özgürlüğü, ona daha fazla ilgi ve özen göstermenizi gerektirir. Ve iyi bir eğitim verecek sahiplere ihtiyacı vardır. 

Ortalama ömür

8 ila 10 yaşına kadar yaşayabilirler. 

Pedigree® Pedigree®