Bull Teriyer

İngiltere’ye getirilen en eski teriyerlerden biridir. 1800’lerde yasal olan köpek dövüşleri için yetiştirilmişlerdir, daha sonrasında hep mülayim ve dost bir cins olmuştur.

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

Sağlıklı bir erkek 22 kg/38 cm, dişi 16 kg/30 cm olmalıdır.

Bakım Gereksinimleri

Huy

Dengeli bir güce ve atikliğe sahiptir. İnsanlarla ilişkisi çok iyidir, size hayat boyu arkadaşlık eder. Ailesine bağlıdır. Mizah anlayışı, hayal gücü, kişiliği ve güzelliği bütünleşmiştir. Oldukça karakteristik ve farklı bir görünüşü vardır. Çok aktiftir ve bir çocuk gibidir, bu yüzden onun her hareketini, özellikle 5-6 yaşına kadar takip etmelisiniz. Evde yalnız kalmayı sevmedikleri için uzun zaman evde bırakmamalısınız. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Bazı istisnalar dışında diğer hayvanlarla gayet iyi anlaşır. Kısırlaştırılmamış erkek Bull Teriyer’ler, diğer erkekler üzerinde egemenlik kurmak ister. Bir erkek ve bir dişi aynı evde mutlu bir şekilde yaşayabilir ama iki dişi anlaşamayabilir. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Çocuklarla çok iyi anlaşır. Ancak mıncıklanıp gıdıklanmayı sevmez. Bir Bull Teriyer sahibi olmak çok büyük sorumluluk gerektirir, o da ancak kendiyle gerçekten iyi şekilde ilgilenebilecek sahipler ister. 

Ortalama ömür

10 ila 13 yaşına kadar yaşayabilirler.

Pedigree® Pedigree®