Bloodhound

I. William tarafından Normandiya’dan İngiltere’ye getirilmiştir. Bloodhound ismi “kana susamış” anlamına değil, “safkan” anlamına gelir. Koku algısı çok geliştiğinden iz sürmede kullanılır. Ne kadar uzun olursa olsun izi koklayıp takip eder. 72 saat boyunca soğuk havada bile buna devam edebilir. Amerika’da, polis köpeği olarak insan takibinde kullanılmıştır ve bu konuda oldukça başarılıdır. 

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

Dişiler 40 kg/58 cm, erkekler 56 kg/69 cm olmalıdır.

Bakım Gereksinimleri

Huy

Hassas ve çekingen bir türdür. Koku duyuları çok gelişmiştir. Sizinle ilk karşılaştığında sizin sıcakkanlı biri olduğunuza ikna olana kadar koklar. Evdeyken, dışarıdan birilerinin geldiğini hissederek size haber verir ancak koruma köpeği değildir. Sadece kendi sesleri dışında bir ses duyduklarında havlar. Evin içinde, mobilyalarda ya da dolaştığı yerlerde salya bırakabilir. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Yalnız kalmayı hiç sevmeyen Bloodhound’lar, eğer ev dışında çalışan veya okuyan sahipleri varsa bir arkadaşa ihtiyaç duyarlar. Kendinden küçük bir yavru ile ilk tanışmalarında ona yardımcı olmalısınız. Oldukça sakin mizaçlı olmalarına rağmen büyük bir bedeni olması sorun yaratabilir. Ama küçük yaştan itibaren birlikte büyüdüğü diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşır. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Ailenizin bir üyesi yapabilirseniz, size çok iyi dostluk yapacaktır. 

Ortalama ömür

8 ila 10 yaşına kadar yaşayabilirler. 

Pedigree® Pedigree®