Affenpinscher

Bu muhteşem köpek cinsinin Almanya kökenli olduğu bilinmektedir. Affenpinscher ismi, ‘Maymun Teriyer’ diye çevrilebilir, bu da onun nasıl bir tür olduğunu gayet iyi açıklar. Almanya’nın tarım arazilerinde, tavşan ve fare avlayarak hayatlarını sürdürürlermiş. İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse nesilleri tükenmişken, kalanlara bakan insanlar sayesinde bugünlere gelebilmişlerdir. 

Genel Bakış

Ortalama boy kilo

24 cm ila 28 cm / 3kg ila 4 kg

Bakım Gereksinimleri 

Huy 

Affenpinscher’lar, arkadaşlığı ve misafirleri severler, sahiplerine gösteri yapmaya bayılırlar. Memnun etmeyi severler ve genelde sessizdirler. Çok nadiren, sıra dışı bir şey olduğunda havlarlar. Kulübeden pek hoşlanmazlar ama zamanla adapte olabilirler. 

Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk

Evinde çok odası olmayan ama yine de bu türe sahip olmak isteyen kişiler, bu küçük zeki dostları için iyice düşünmeliler. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, yetiştirme çiftliğinize danışabilirsiniz, size yardımcı olmaktan keyif duyacaklardır. 

Karar Zamanı

İdeal sahibi

Bu türün ideal sahipleri, her gün düzenli olarak onu yürüyüşe çıkaracak ve evinin arkasında büyükçe bir bahçesi olan olan kişilerdir. 

Ortalama ömür 

Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğiniz zaman, ömür boyu ona bakmayı kabul edersiniz. Bu cins, iyi bakıldığında 14 yıla kadar yaşayabilmektedir. 

Pedigree® Pedigree®