Buradasınız: Anasayfa > Bir Köpek Bulmak > Köpek Cinsleri > Belçika Çoban Köpeği

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Belçika Çoban Köpeği

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: Dişiler için ideal oran 25 kg/56 cm, erkekler içinse 35 kg/66 cm’dir.
Huy: Güçlü duruşu sayesinde güven veren bir köpektir, çalışkandır. Çok iyi bir koruma köpeğidir, herhangi bir tehlike sezerse tereddüt etmeden sahibini korur. Çoğu yüzmeyi ve suyu sever.
Ortalama ömür: 12 ila 15 yaşına kadar yaşarlar.
Köken: Dört farklı türü olan tek cinstir, beden bakımından benzer, tüy ve renk bakımından ayrılırlar. İlk olarak 1891’de koyun sürülerini gütmede kullanılmışlardır. Soğuk Belçika iklimine uyumlu ve açık havada yaşayabilen bir türdür.
Tarihçe:
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Belçikalı Çoban Köpekleri, diğer hayvanlarla büyük bir uyum içerisinde yaşar. Birlikte büyürlerse aile gibi olurlar.
Lütfen not edin: Belçika Çobanı, sahibiyle çok sıkı bir ilişki kurar, çok duygusaldır. Yalnız başına bir kulübede yaşamaktansa ailesiyle birlikte evde yaşamayı tercih eder. Yavru çobanınızı çiftlikten almadan önce kendi anne-babasıyla tanışmanızda fayda vardır. Daha yavruyken sosyalleşmesi, diğer hayvan ve insanlarla tanışması iyi olur.
İdeal sahibi: Aktif ve karşılıklı sevgi bağı kuran bir köpek isteyenler için uygundur. Yalnız yaşayanlar ya da kalabalık aileler için oldukça iyi bir arkadaş olacaktır.