Buradasınız:

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Avustralya Teriyeri

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: Sağlıklı bir erkek en fazla 10 kg/28 cm, sağlıklı bir dişi 7 kg/25 cm olmalıdır.
Huy: Avustralya Teriyeri, soğukkanlı, yetenekli, genç ve yaşlı kişiler için arkadaş ve herkesle geçinebilen bir köpektir. Küçük bedeni sayesinde evde ya da evinizin arka bahçesinde bakımı kolaydır.
Ortalama ömür: İyi bakıldığı takdirde 13-15 yaşına kadar yaşarlar.
Köken: Avustralyalı bu ufak ve ısırgan bu köpekler, av sırasında koruma ve yılanların koyun sürülerini öldürmesini engellemek kullanılmıştır. ‘İşçi’ ve çalışkandırlar, kendilerini sevdirir ve iyi birer ekip arkadaşı olurlar. Sadık, akıllı ve yeteneklidirler. Çok havlamazlar ancak koruyucu bir role büründüklerinde sınırları aşabilirler.
Tarihçe:
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Kedi ve köpeklerle iyi anlaşır (yine de onların avcı ve oyuncu olduklarını unutmayın). Kaç yaşında olursa olsun diğer hayvanlarla tanıştığında kolayca kaynaşabilir, yine de yetişkinken hemcinsleriyle ilk karşılaşmalarında yanında olmanız tavsiye edilir. They are best introduced to other pets at an early age, but even when mature they do assimilate easily into a new household, but extreme care should be taken with two adults of the same sex.
Lütfen not edin:
İdeal sahibi: Soğukkanlı ve karakterli bir köpek isteyenler için uygundur.