Buradasınız: Anasayfa > Bir Köpek Bulmak > Köpek Cinsleri > Alaska Malamut

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Alaska Malamut

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: Dişiler ortalama 34 kg ve 59 cm, erkekler 39 kg ve 64 cm’dir.
Huy: Alaska Malamutları, arkadaş canlısı, zeki hayvanlardır, insanları severler. Bu yüzden iyi bekçilik yapamazlar ama iradeli ve kontrollüdürler, sözünüzü dinlerler. Eğer kafalarına bir şeyi yakalamayı takmışlarsa, geri gelene kadar onları durdurmanız söz konusu değildir. Diğer köpeklere karşı pek sevecen oldukları söylenemez, hatta kedi, sincap ve çiftlik hayvanlarını yakalayıp öldürme potansiyeline sahiptir. Bahçeniz varsa, çiçeklerinizi sökebilirler. Özetle, Malamutlar insanlarla gayet iyi ve zekice anlaşırken, diğer canlılarla olan ilişkileri pek dostça değildir.
Ortalama ömür: Ortalama 8 yıl yaşayan bu cins, çok iyi bakılırsa 10 yıla kadar yaşayabilir.
Köken: Büyük ve güçlü bu köpekler ağır yükleri uzun yollar boyunca taşıyabilirler.
Tarihçe:
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Diğer köpeklere karşı saldırgan olabilirler.
Lütfen not edin: Bu cinsin büyüklüğü ve dayanıklılığı bazı kişiler için uygun olmayabilir çünkü kontrolü gerçekten zordur. Çok fazla havlamamaları bir avantajdır ancak bazı zamanlarda yüksek sesle ulurlar.
İdeal sahibi: Gözünüzün içine bakıp sizden komut bekleyen sadık bir ev köpeği seviyorsanız, bu cins sizin için uygun olmayabilir. Ama uzun doğa yürüyüşlerini, güçlü, zeki ve karakterli köpekleri seviyorsanız onunla birlikte bir ömür geçirebilirsiniz.