Buradasınız: Anasayfa > Bir Köpek Bulmak > Köpek Cinsleri > Airedale Teriyeri

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Airedale Teriyeri

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: Dişi bir Airdale 55 cm ila 58 cm ve 20 kg ila 23 kg arasında, erkek ise 58 cm ila 61 cm ve en fazla 28 kg olmalıdır.
Huy: Kendinden oldukça emin, güçlü, güvenebileceğiniz ve sizi her türlü yabancıdan koruyabilecek bir köpektir. 1. Dünya Savaşı’nda düşman hattında haber taşıyan, sahibini koruyan bir cinstir. Aynı zamanda polis köpeğidir, avcıdır. Ama esas özelliği iyi bir aile köpeği olmasıdır.
Ortalama ömür: 14-16 yaşına kadar yaşayabilirler.
Köken: Teriyerlerin en geniş ailesidir. 1810-1870 arasında İngiltere Yorkshire’daki Aire vadisinde yaşamıştır. Çalışkanlık, avcılık ve evin erkeği dışarıdayken kadın ve çocukları koruyucu özelliklerini bu dönemde kazanmıştır.
Tarihçe: 1890’lardan beri Airdale’in Avustralya’da yaşadığı bilinmektedir.
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Yavru Airedale’ler, kedi, tavşan, vb. ev hayvanlarıyla iyi anlaşır. Ama evin dışındakiler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Yetişkinler, karşı cinsleriyle karşılaştıklarında birbirlerine güç gösterisinde bulunabilirler.
Lütfen not edin: Eğer bu türü almaya karar verdiyseniz önce şu soruları cevaplamalısınız: a) Evde güvenlik çitim var mı? b) Her gün yürüyüşe/egzersize çıkarabilecek miyim? c) Tüm hayatı boyunca ona iyi bir şekilde bakabilecek miyim?
İdeal sahibi: Bu türün ideal sahipleri, her gün düzenli olarak onu yürüyüşe çıkaracak ve evinin arkasında büyükçe bir bahçesi olan olan kişilerdir.