Buradasınız: Anasayfa > Bir Köpek Bulmak > Köpek Cinsleri > Affenpinscher

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, aşağıdaki köpeği düşünmenizi öneririz:

Affenpinscher

Bu seçim size uygun mu? Buradan kontrol edebilirsiniz >
Sınıf: Tümü
Ebat: Tümü
Ortalama boy/kilo: 24 cm ila 28 cm / 3kg ila 4 kg
Huy: Affenpinscher’lar, arkadaşlığı ve misafirleri severler, sahiplerine gösteri yapmaya bayılırlar. Memnun etmeyi severler ve genelde sessizdirler. Çok nadiren, sıra dışı bir şey olduğunda havlarlar. Kulübeden pek hoşlanmazlar ama zamanla adapte olabilirler.
Ortalama ömür: Bir köpek sahibi olmaya karar verdiğiniz zaman, ömür boyu ona bakmayı kabul edersiniz. Bu cins, iyi bakıldığında 14 yıla kadar yaşayabilmektedir.
Köken: Bu muhteşem köpek cinsinin Almanya kökenli olduğu bilinmektedir. Affenpinscher ismi, ‘Maymun Teriyer’ diye çevrilebilir, bu da onun nasıl bir tür olduğunu gayet iyi açıklar. Almanya’nın tarım arazilerinde, tavşan ve fare avlayarak hayatlarını sürdürürlermiş. İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse nesilleri tükenmişken, kalanlara bakan insanlar sayesinde bugünlere gelebilmişlerdir.
Tarihçe:
Diğer evcil hayvanlarla uyumluluk: Evinde çok odası olmayan ama yine de bu türe sahip olmak isteyen kişiler, bu küçük zeki dostları için iyice düşünmeliler. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa, yetiştirme çiftliğinize danışabilirsiniz, size yardımcı olmaktan keyif duyacaklardır.
Lütfen not edin:
İdeal sahibi: Bu türün ideal sahipleri, her gün düzenli olarak onu yürüyüşe çıkaracak ve evinin arkasında büyükçe bir bahçesi olan olan kişilerdir.